Atrakcje Pogorzelicy i udogodnienia dla turystów

Poniższy artykuł poświęcony będzie w części zabytkom usytuowanym w samej Pogorzelicy, jak i niedaleko oddalonym, ale równie atrakcyjnym miejscowościom.

Należy zacząć od przepięknej, piaszczystej plaży, która rokrocznie zachęca rzesze plażowiczów do jej odwiedzania. Kolejna atrakcja to bez wątpienia Jezioro Liwia Łuża z rezerwatem utworzonym w 1995 roku. Powierzchnia rezerwatu to 220 hektarów. Jest to rezerwat ptaków wędrownych. Występuje tam w przeważającej części ptactwo wodno-błotne. Znaleziono tu również lęgowisko łabędzia dzikiego. Kolejna atrakcja to bez wątpienia kolej wąskotorowa, pochodząca z 1896 roku, której dzieje były burzliwe, co wiązało się z remontami i przebudowami. Na chwilę obecną w okresie letnim można skorzystać i za niewielką opłatą przejechać się tą zabytkową kolejką. Kolej posiada aż 14 stacji, na których można zobaczyć inne również godne polecenia atrakcje. Muzeum Rybołówstwa Morskiego to powstała z założenia lokalnej społeczności i byłego rybaka Henryka Gmyrka inicjatywa mająca na celu ukazanie zbiorów zgromadzonych przez szkołę podstawową w Niechorzu oraz darów od życzliwych osób. Zbiory te to przede wszystkim narzędzia służące do połowów, łodzie, okazy ryb oraz dokumenty i liczne barwne fotografie ukazujące pracę na morzu. Muzeum zostało otwarte dla odwiedzających 11 czerwca 1994 roku. Sosnowy Bór Bożynowy to kolejna atrakcja, którą spotkać możemy w Pogorzelicy. Jest to rzadki las, który porasta Pogorzelicę. Drzewostany rosną na piaszczystym podłożu.

Pogorzelica jako miejsce wypoczynku na pewno nikogo nie rozczaruje. Szeroka baza noclegowa przyjmuje rokrocznie masy turystów. Rezerwacji noclegów można dokonać przez internet. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać hasło: „Pogorzelica”, a otrzymamy wiele ofert proponowanych przez tutejsze hotele, hostele, pensjonaty czy kwatery prywatne. Szeroki wachlarz możliwości noclegowych sprawia, że każdy znajdzie tu odpowiednie dla siebie miejsce do spania.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>