Co robić w Płocku?

Zapewne niewielu z nas wie o tym, co warto zobaczyć w Płocku. Nie należy on do największych miast naszego kraju, jednak jego dobytek kulturowy nie odstaje od dobytku wielkich metropolii. Dużą popularnością cieszy się zoo, które stanowi niemałą atrakcję dla całych rodzin czy wycieczek szkolnych. Mamy tam bardzo dużo różnorodnych, zarówno krajowych, jak i egzotycznych zwierząt, dlatego największy amator fauny znajdzie dla siebie coś interesującego. zoo posiada w swoich zasobach przedstawicieli wszystkich głównych grup zwierząt takich jak: ptaki, ssaki, gady, płazy czy bezkręgowce. Największą chlubą grodu zoologicznego są: Lamparty Perskie, Pawilon Tamaryn i Marmozet, Szklany ul, Pawilon ptaków tropikalnych, Herpetarium, Pingwiny Tońce, oraz rodzina królewska wszystkich zwierząt: lwy.

Zwierzęta objęte są staranną opieką przez rzetelnych i doświadczonych pracowników, którzy starają się aby niczego im nie zabrakło. Zoo w Płocku otwarte jest codziennie. Różne są natomiast godziny otwarcia, w zależności od pory roku. Największą atrakcję wzbudzają organizowane na terenie parku comiesięczne imprezy. Do tej pory odbyły się tam takie eventy jak: Wiejskie Klimaty w ZOO, ZOO noc, Dzień Pantery Śnieżnej, czy spotkanie z Mikołajem. Wszystkie te wydarzenia odbywają się głównie z myślą o dzieciach, które są ich głównymi uczestnikami. Spacery to domena miasta położonego w Karkonoszach, a mianowicie Świeradowa-Zdroju. Nasza wizyta tam była bardzo podobna do tej w Płocku.

Noclegi oscylują między największymi, a najmniejszymi wartościami, dzięki czemu zdecydowanie każdy, nawet najbardziej wybredny człowiek znajdzie tam coś odpowiedniego. Cała oferta noclegów Płocka również jest dostępna online. Jeśli nie jesteśmy przekonani, czy warto wydać pieniądze na bilet i udać się do płockiego zoo, można to najprościej w świecie sprawdzić. Otóż, na stronie internetowej dostępny jest "spacer" w wersji wirtualnej, tak że każdy może sobie do tego zajrzeć i zdecydować, czy naprawdę ma ochotę wybrać się tam z wizytą. Na terenie ośrodka możliwa jest również organizacja niektórych wydarzeń, takich jak: urodziny, czy rocznice ślubu. Rozwój zoo jest na tyle duży, że całe dnie można spędzić w ogrodzie zoologicznych, nie zdając sobie z tego sprawy. Dlatego jeśli chcemy dokładnie i dogłębnie poznać Płock i całą skarbnicę jego zabytków, koniecznie musimy pozostać w nim dłużej.

5 thoughts on “Co robić w Płocku?

 1. trestain

  Byłam kiedyś w Płocku, szkoda, że nie wiedziałam, że jest tam takie fajne zoo.

 2. KillBill

  Moja siostra wyjechała raz na wczasy i nie myśli w ogóle o powrocie, teraz studiuje w Płocku i bardzo chwali to miasto.

 3. Sylwester

  Pokazałem waszego bloga moim dziadkom i tak się zapatrzyli w te wpisy, że w końcu się gdzieś ruszyli w Polskę i teraz podróżują po naszym kraju za waszymi radami. Dziękuję i pozdrawiam.

 4. AntoineDeSaint.

  Iście królewskie miasto :)

 5. jowi

  Byłam i uważam, że ciekawe i interesujące miasto, warto się wybrać na nocleg do Płocka

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>