Kajakarstwo w rejonie Borska

Na Kaszuby co roku przyjeżdża wielu miłośników rekreacji na wodzie, którzy podczas wakacji oddają się uprawianiu ulubionych sportów na tutejszych jeziorach i rzekach. To właśnie z myślą o nich tutejsza baza noclegowa () wciąż rozwija ofertę przeznaczoną specjalnie dla wodniaków, a nad lokalnymi akwenami powstaje cała infrastruktura sportowa.

W okolicy Borska znajduje się także parę znakomitych tras do spływów kajakowych. Chętni na taką wyprawę mogą skorzystać z pomocy firmy, która pomoże w dowozie uczestników na początek spływu, wypożyczy im sprzęt i zorganizuje opiekę pilota oraz przechowywanie bagażu. Jezioro Wdzydze, które charakteryzuje się ciekawą linią brzegową z licznymi zatokami, półwyspami i wysepkami, stanowi znakomity akwen do wycieczek kajakowych, podczas których zwiedza się jego zakamarki. Niemniej jednak, trzeba uważać na wietrzną pogodę, ponieważ spore fale potrafią stworzyć na nim niebezpieczne warunki dla niedoświadczonych kajakarzy. Podstawową atrakcją dla wielbicieli kajaków okażą się z pewnością spływy organizowane na pobliskich rzekach.

Do dyspozycji hobbystów pozostają między innymi Brda, Wda, Trzebiocha oraz Wierzyca. Można przepłynąć jedynie najłatwiejsze, krótkie odcinki albo wybrać się na wielodniowy spływ, podczas którego kluczowa staje się sprawna organizacja imprezy. Najlepiej skorzystać wtedy z pomocy organizatora, który zadba o wszystkie detale, co pozwoli uczestnikom spływu cieszyć się pięknem tutejszej przyrody bez martwienia się noclegami. Najbardziej znaną trasę kajakarską w okolicy Borska stanowi szlak Wdy, który ciągnie się na przestrzeni prawie 200 km. Po drodze trasa prowadzi pod mostami, przez malownicze wsie i majestatyczne przełomy rzeczne. Płynąc z prądem Wdy przecina się również kilka jezior, a po drodze mija wspaniałe tereny parków krajobrazowych, charakteryzujące się szczególnymi walorami przyrodniczymi. Mniej wprawni kajakarze mogą zdecydować się na przepłynięcie wyłącznie krótkich odcinków na szlaku, aby uniknąć trudniejszych fragmentów rzeki i konieczności przenosek.

Kajakarzom, którzy zabukowali tu sobie noclegi, Borsk ma wiele do zaoferowania. Pasjonaci mogą tu zarówno opływać na kajakach kompleks jeziora Wdzydze, jak i brać udział w spływach kajakowych, które organizuje się na pobliskich rzekach. Szczególne wrażenie na wioślarzach wywiera długa i malownicza trasa Wdy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>