Kościerzyna – walory przyrodnicze miejscowości oraz okolic

Kościerzyna to miejscowość, która znajduje się na Kaszubach. Położona jest na malowniczym terytorium, jakim jest Pojezierze Kaszubskie. Na terenie całego regionu znajduje się wiele rezerwatów przyrody, które posiadają pod ochroną wspaniałe jeziora, lasy, a także szatę roślinną. Ciekawostką jest to, że to właśnie na Pojezierzu Kaszubskim mamy do czynienia z tak zwanymi jeziorami lobeliowymi, czyli wyróżniającymi się niską twardością wody.

Skoro Kościerzyna leży na Pojezierzu Kaszubskim, to nie powinniśmy mieć najmniejszego problemu ze znalezieniem w najbliższej okolicy jezior. Rzeczywiście znajdziemy ich tu sporo. Wśród nich wymienia się między innymi Jezioro Gałęźne, na którym znajduje się strzeżone kąpielisko w czasie sezonu wakacyjnego. Jednak ten akwen jest najpopularniejszy przede wszystkim wśród wędkarzy. Kolejnym jeziorem, jakie znajdziemy w okolicy Kościerzyny, jest Jezioro Kapliczne. Jest ono stosunkowo nieduże, ponieważ zajmuje powierzchnię niespełna 4 hektarów. Jednak okazuje się być wspaniałym miejscem na odpoczynek w otoczeniu przyrody. Nie można zapomnieć także o jeziorze Wierzysko, przez które przepływa rzeka Wierzyca. Chociaż miejsce mogłoby być naprawdę mocno atrakcyjne, to niestety poprzez złe zarządzanie zasobami wodnymi, zostało dość mocno zanieczyszczone.

Kościerzyna jako miejsce wypoczynku na pewno nikogo nie zawiedzie. Szeroki wachlarz możliwości noclegowych sprawia, że każdy znajdzie tu dobre miejsce dla siebie. Rezerwacji noclegów można dokonać przez internet – wystarczy wpisać hasło: „Kościerzyna noclegi hotele” w wyszukiwarkę internetową, a pokaże nam się sporo wyników ofert miejsc do spania. Noclegi znajdziemy tu w licznych hostelach, pensjonatach czy kwaterach prywatnych. Z pewnością każdy wybierze coś dla siebie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>