Podkrakowskie Myślenice wymarzone na aktywny wypoczynek

Bardzo dużo osób zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym na swoje docelowe miejsce wypoczynku wybiera Zakopane, Kościelisko (Kościelisko- tu szczegóły), czy też Poronin. Zapominając kompletnie o wielu miejscowościach zlokalizowanych w pobliżu stolicy Małopolski.

Myślenice mogą się pochwalić jedną z najnowocześniejszych stacji narciarskich. Stacja Narciarska Zarabie Sport w Myślenicach (Stacja- tu szczegóły), ulokowana jest na zboczu góry Chełm. Na jej szczyt prowadzi kolej krzesełkowa – jedna z najdłuższych w kraju. Turyści mogą również korzystać z 4-osobowej kolei krzesełkowej oraz wyciągu talerzykowego. Długość tras zjazdowych wynosi ogółem 2 km. Wszystkie są dobrze oświetlone i ośnieżone. Myślenice słyną zresztą nie tylko z oferowania doskonałych warunków do uprawiania narciarstwa. Ci, którzy dopiero co rozpoczynają swoją przygodę z narciarstwem w Myślenicach tajników tego sportu mogą uczyć się w jednej ze szkół narciarskich. Sprzęt narciarski można też wypożyczyć na miejscu.

W okolicach miasteczka znajdziemy również świetne warunki do uprawiania kolarstwa górskiego. Na zboczach góry Chełm znajduje się jedna z najtrudniejszych tras zjazdowych w Polsce typu downhillowego. Turyści odwiedzający Myślenice wiosną oraz jesienią, mogą wziąć udział w cyklicznie organizowanych Ogólnopolskich Zawodach Rowerowych. Najlepiej Myślenice i cały pobliski region, zwiedzać wiosną i latem – wtedy prezentują się najpiękniej. Co robić w Myślenicach? Przede wszystkim chodzić. W Myślenicach znajduje się mnóstwo ciekawie przeprowadzonych szlaków pieszych. Jedna z głównych tras pieszych wiedzie z myślenickiego rynku na Zarabie aż do Lubomira. Przy szlaku znajdują się miejsca, które trzeba wręcz koniecznie zobaczyć. Jest to między innymi Rezerwat Przyrody „Zamczysko nad Rabą“ z XIII wiecznymi ruinami baszty obronnej. Do tego, przy szlaku w leśnej części, znajdują się dwa użytki ekologiczne: „Mokradło Śródleśne“ oraz „Młaka Źródliskowa“. Szlakiem tym można zdobyć szczyt niewielkiego wzniesienia – Góry Uklejnej mierzącej 677 m n.p.m. Na szlaku znajduje się też jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w okolicy – Polana Kudłacza. Na koniec dotrzemy na szczyt Łysiny oraz Lubomira. Znajduje się tam obserwatorium Astronomiczne. Zewsząd roztaczają się przepiękne widoki. W okolicy turyści do wyboru mają szlaki o różnym stopniu trudności, oznaczone są kolorami czerwonymi, zielonymi oraz żółtymi.

Miejscem, w którym wypoczywają wszyscy zarówno turyści, jak i mieszkańcy jest Zarabie – turystyczna dzielnica Myślenic z licznymi kąpieliskami oraz basenami. Pomysłów na aktywny wypoczynek w Myślenicach z całą pewnością nie zabraknie. Nie trzeba też martwić się o noclegi. Polecane są tu głównie gospodarstwa agroturystyczne. W tych obiektach można liczyć nie tylko na komfortowy wypoczynek, ale również na wyjątkowe przyjęcie przez gospodarzy. Możemy w ten sposób zapoznać się z bogatą tradycją i kulturą regionu. Alternatywą dla domowego wypoczynku w gospodarstwach agroturystycznych są hotele oraz pensjonaty. Baza noclegowa w Myślenicach (Myślenice – tu szczegóły) spełnia oczekiwania praktycznie każdego turysty. Znajdują się tu ośrodki typu SPA&Welles oraz obiekty nastawione na turystów biznesowych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>